Novinky

02.01.2021 Stonožka zavřena

Je nám to moc líto, ale dle vládního nařízení musí být Stonožka do 22.1.2021 uzavřena. Sledujte nás zde a na FB, budeme vás o změnách informovat. Díky za pochopení

26.12.2020 Ubytování

Ubytování pro skupiny je do odvolání zrušeno.

03.12.2020 Obnovení činnosti kroužků

Podle usnesení vlády můžeme od pondělí 7.12. obnovit svoji činnost. Vzhledem k nastaveným podmínkám a aktuální situaci ve Stonožce můžeme otevřít jen část kroužků. Prosím, sledujte své emaily, budeme vás informovat (mrkněte pro jistotu i do spamu)

Dramaťák

Kroužek, kde si děti rozvinou své mluvní, pohybové, jazykové, rytmické i hudební dovednosti. Náplní hodiny je práce s hlasem, tělem i vnitřní energií. Děti se naučí vnímat všechny části svého těla a umět je používat prostřednictvím pantomimy a tance k vyjádření pocitů, předmětů i celých situací. Naučí se ovládat a pracovat s mimikou i gestikulací. Budou vedeny k hlasovým projevům všeho druhu a objevování svých hlasových možností, od správné a výrazné mluvy až po zpěv a vydávání nejrůznějších zvuků. Naučí se, co je to improvizace a práce s vnitřní energií a napojení na intuici. To vše formou her a zábavných činností.
Součástí hodin je práce s jevištním prostorem a rekvizitou, skupinové i individuální herecké etudy, rytmizace básní, pohybové ztvárnění písní, individuální projev i práce s dialogem, hry na trénování paměti, řízená relaxace a mnoho dalšího.
Pro starší děti je připravena i práce s textem, choreografiemi, secvičování hereckých scének, učení vnímání hereckého partnera atd.

Martina Ahmed Čermáková

- tanečnice a lektorka, věnuji se 20 let profesionálně orientálnímu tanci pod logem Tina Ahmed (Blízký Východ a severní Afrika), hudbě a zpěvu (klasická hudba, world music, šanson)
- vystudovala jsem anglistiku a amerikanistiku na FF Univerzity Karlova a paralelně jsem studovala klasický zpěv a herectví a působila v řadě hudebně-divadelních projektů, např. hostování v muzikálech v Divadle A . Dvořáka Příbram, asistentka režie a choreografie v muzikálu Rychlé šípy pro Pražské jaro 2000, členka souboru Dětská opera Praha ad., Divadlo VoVo, ad., ztvárnila jsem několik epizodních rolí v českých a zahraničních filmech a reklamách atd.
- v tanci a divadle miluji hlavně autentičnost, samotný kreativní proces sebepoznávání, práce s tělem , poznávání sebe sama a svých možností a limitů, sdělování emocí
- při vedení lekcí preferuji důraz na hravost, spontaneitu, opravdovost, improvizaci, schopnost komunikace a vcítění se do druhých

Kód 101101
Název Dramaťák
Místo konání DDM
Hlavní vedoucí Martina Ahmed
Věková skupina 7-12 let
Cena rok 1000,- Kč
Dny konání ÚT 16:30-17:30
Volná místa 1.pololetí volno
Volná místa 2.pololetí volno