Zdraví z přírody (pro dospělé i děti)

Vize:
Chodíme sbírat léčivé bylinky a učíme se je poznávat, sušit, zpracovávat /tinktury, výroba sirupů, bezové limonády, bylinných likérů, bylinných vín, medu, namícháme si čaje z usušených bylin, želé, lektvary/, vyrobíme si dárky z bylin /bylinné octy, bylinné oleje, bylinkové soli/.
- Trocha názvosloví, abychom si rozuměli
- Byliny dle ročních období - jaro- léto-podzim
- Byliny léčivé
- Byliny jedovaté
- Byliny jedlé
Zakládáme permakulturní zahradu (trvale udržitelnou) a pečujeme o ni, učíme se využívat bylinek na přípravu jích, zákvasů apod. /. Přírodní ochrana rostlin- kopřiva, přeslička, česnek,cibule,vratič atd./
Zamyslíme se nad nemocemi obecně, proč je člověk nemocný, psychosomatika a MUDr. Jan Hnízdil. Jak nám v tomto případě pomohou bylinky, naše myšlení (L.L.Hay - Miluj svůj život).
Učíme se to, co uměly naše babičky /zavařujeme, vyrábíme džemy tradiční i netradiční, pečeme kváskový chleba či jiné další dobroty/. Mohli bychom se seznámit s teorií výroby přírodního mýdla (pokud bych prakticky ukazovala, je to nevhodné pro děti - pracuji se s žíravinou), základní technikou a proč má smysl je používat.
Spojuje nás láska a pokora k přírodě, lidem a všemu živému

Koho by mohlo zajímat?
Všechny, kdo mají chuť udělat pro své zdraví něco, co dává smysl a aktivně tak přispět k svému zdraví a své rodiny, chtějí aktivně trávit volný čas něčím smysluplným, sdílet své zájmy, přiučit se nebo naučit něco nového, co vám pomůže na vaší cestě a nikdy se neztratí?
Všechny, koho už nebaví válet se doma, u počítače, tabletu, telefonu z jakéhokoli důvodů a chápou, že tudy cesta nevede?
Chcete proniknout do tajů bylinkářek, sdílet kus poctivě připraveného záhonu a radovat se z toho, co nám příroda dá?
Všechny, koho baví zahrada, bylinky a nebo chce jít tento obor studovat.
Místo?
Scházíme se v DDM nebo na jiném smluveném místě určeném pro sběr bylin a vyrážíme do luk či na zahradu.

Všichni zájemci by si měli shromažďovat sklenice s víčkem a zajímavé láhve, lahvičky, které budeme pak postupně používat na různé výrobky. Dále doporučuji zakoupit nějaký pěkný sešit s tvrdým obalem- budoucí herbář, kam si budou zapisovat bylinky, zároveň si je po usušení také nalepí.

Kurz je vhodný spíše pro dospělé zájemce, ale vítáme i mladší :-)

První schůzka pro zájemce se koná 3.10. od 16 hodin, na ní si domluvíme další termíny a organizaci kurzu.

Kód 181001
Název Zdraví z přírody (pro dospělé i děti)
Místo konání DDM
Hlavní vedoucí Monika Hujerová
Věková skupina 13-99 let
Cena 2. pololetí 1000,- Kč
Datum zahájení 03.10.2018
Datum ukončení 30.06.2019
Volná místa 1.pololetí obsazeno
Volná místa 2.pololetí poslední 2 místa